Родинні фотоархіви
Альбом із сімейними фотографіями, що дістався у спадок від бабусі, – нерідко єдине і найдостовірніше джерело знань про своїх предків. Члени сім’ї мовчазно дивляться на Вас із монохромних зображень, що зберігаються у сімейних фотоальбомах.
Далеко не завжди власник такого архіву розуміє, яку цінність він має. Адже ці пожовклі відбитки містять унікальну історію кожної сім’ї. Фото предків допоможуть відтворити Ваше сімейне дерево. А ще вони містять так багато інформації про минулі часи та події – від модних тенденцій та святкових традицій до міської розбудови та розвитку підприємств.
Маріупольський краєзнавчий музей у своїй колекції мав безцінну добірку сімейних фотографій, які зберігалися протягом десятиліть у родинних архівах, а потім завдяки ретельній пошуковій роботі наукових співробітників, стали частиною музейного зібрання.
Проєкт «Родинні фотоальбоми» знайомить із життям відомих маріупольців, які мали вплив на удосконалення різних сфер життя міста у кінці ХІХ – на початку ХХ ст.
Родинна пам’ять українців значно постраждала протягом драматичного XX століття. За радянських часів було поширене зречення своїх предків, особливо якщо вони «неправильного» походження, адже часом така спорідненість була смертельно небезпечною. Тому багато українців досі не знають історії свого роду. Через російсько-українську війну, що триває, родинні архіви багатьох сімей тепер також стають недоступними або знищені. Втім, саме зараз багато українців замислюються про свій рід та своє коріння.
Проєкт «Родинні фотоальбоми» дозволяє по-новому подивитись на свої сімейні фотозібрання. Саме їхні сторінки, пожовклі родинні знімки дозволять Вам зробити перші кроки до збирання та збереження історії власного роду. А ми як музейники впевнені, що кожен фотоархів безцінний у вимірі краєзнавчої спадщини. Адже історія Маріуполя складається з індивідуальних історій маріупольських родин, яскравим віддзеркаленням яких є Ваші сімейні світлини.
У межах проєкту Маріупольський краєзнавчий музей приймає цифрові копії родинних фотоархівів маріупольців, а також готовий надати допомогу в оцифруванні паперових фотографій.
З усіма питаннями звертайтесь: [email protected]