Родинні фотографії маріупольського протоієрея Костянтина Ананьєвича Агап’єва (1858-22.01.1943)
Костянтин Ананьєвич народився у с. Мангуш Маріупольського повіту. Закінчивши Катеринославську духовну семінарію, понад десять років працював сільським учителем. У 1892 році був посвячений у сан. З 1895 року – священик Свято-Георгіївської церкви села Сартана. З 1912 року – священик Свято-Харлампіївського собору міста Маріуполя. У 1915 році був звільнений від служби парафіяльного священика та призначений на посаду законовчителя жіночої гімназії В.Є. Остославської. Був священиком Свято-Катерининської (грецької) церкви до її закриття. В окупованому Маріуполі (1941-1943 рр.) організовував духовне життя, був обраний духівником усього духовенства міста та округу.
На фотографії, яка переносить нас більш ніж на сторіччя назад, – сімейна пара. На знімку, зробленому невдовзі після весілля – подружжя Агап'євих: Костянтин Ананьєвич та Ганна Костянтинівна. Вона була молодша за Костянтина на 14 років і на фото поруч із солідним чоловіком, вродливим маріупольським греком, виглядає майже дитиною.
Катерининська церква. М. Маріуполь. 1930 р. У 1930 році музейний фотограф М. Улахов відобразив внутрішні види всіх маріупольських церков. На одному зі знімків Катерининської церкви – постать священика, отця Костянтина, що стоїть у глибині зали, ліворуч біля іконостасу. Справа видно саркофаг, встановлений над похованням митрополита Ігнатія.
Георгій, Єфросинія та Галина Агап’єви. м. Харків. 1937 р. На сімейній фотокартці, зробленій у 1937 році, незадовго до початку Другої світової війни, – Георгій Костянтинович Агап'єв із дружиною Єфросинією Серафімівною та маленькою донькою Галиною. На той час родина мешкала у місті Харків, де Георгій Костянтинович працював старшим архітектором «Союзтранспроекту». Г.К. Агап'єв став жертвою репресій. Звинувачуючи Георгія Костянтиновича у шпигунській діяльності на користь Німеччини, співробітники НКВС згадали і його соціальне походження – «з сім'ї попа, колишнього почесного громадянина».