Виставка «Вписані в історію – зруйновані війною» продовжує подорожувати Україною

20.02.2024

Вінниця стала дев’ятим містом України, де презентували виставку «Вписані в історію – зруйновані війною».

Виставковий проєкт, який є фотосвідченням руйнації архітектурних об’єктів Маріуполя внаслідок бомбардування міста російськими військами, до кінця січня 2024 року експонуватиметься у приміщенні Вінницької міської ради. На більш ніж 30 стендах представлені світлини з архівів Маріупольського краєзнавчого музею, Департаменту культурно-громадського розвитку ММР, маріупольських фотохудожників.

Вперше виставка «Вписані в історію – зруйновані війною» була презентована 18 квітня 2023 року в Національному музеї історії України в м. Києві з нагоди Дня пам’яток історії та культури. Протягом наступних місяців виставку представили в багатьох містах України, де активно працюють центри «ЯМаріуполь», зокрема у Запоріжжі, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Тернополі, Кропивницькому та ін.

Маріупольці в евакуації роблять все, аби зберегти свою культуру, традиції та історію. Світлини виставки переконують у звірствах російських окупантів, у свідомому нищенні пам’яток, які були маркерами історії української держави, свідченням української спадщини Маріуполя.