У Дніпрі відкрилася виставка «Наше море», присвячена пам’яті про рідне Азовське узбережжя
26 червня у Дніпрі відбулося відкриття виставки міжмузейного проєкту «Наше море» — емоційної подорожі у літо 70–80-х років, у спогади про морські відпустки, лагідне сонце й солоний бриз рідного узбережжя.
Проєкт занурює відвідувачів у світ теплих ностальгій: шум прибою, аромати шавлії та полину, цикади в кипарисах — усе це оживає у просторі музею «Машини Часу». Центральним акцентом експозиції стало штучне море з піском і справжньою чорноморською галькою, що дозволяє буквально доторкнутися до спогадів.
Співорганізатором виставки став Маріупольський краєзнавчий музей, який надав для проєкту 35 цифрових копій картин із зображеннями морських пейзажів. Так з’явилася і віртуальна виставка живопису — як візуальне продовження фізичної експозиції. Серед представлених робіт — справжні художні перлини, зокрема ескіз «Червоний захід сонця» Архипа Куїнджі та етюд «Море» Лагоріо.
«Попри втрату фізичної колекції через війну та окупацію Маріуполя, ми продовжуємо плекати пам’ять і ділитися нею завдяки збереженим цифровим копіям. Виставка “Наше море” — це не лише спроба зберегти культурну спадщину, а й візуальна подорож у літо минулого, коли море було простором радості, спокою й теплих спогадів. Такі проєкти мають величезне значення — вони об’єднують музеї, людей і спільні зусилля заради збереження нашої ідентичності навіть у такі темні часи», — ділиться Марія Сльота, директорка Маріупольського краєзнавчого музею.
З вітальним словом на відкритті виставки виступив директор музею «Машини Часу» Михайло Прудніков. Маріупольський краєзнавчий музей, як колега, культурний діяч та постійний друг, представила Вікторія Лісогор, яка перебуває у Дніпрі.
Символічним стало те, що на відкритті були присутні внутрішньо переміщені особи з Маріуполя та Мелітополя — тих міст, де пам’ять про море має особливу силу. Їх участь забезпечили Центри підтримки переселенців «Я – Маріуполь» (координаторка — Людмила Остапенко) та «Я – Мелітополь» (координаторка — Оксана Глебова).
Виставка триватиме до кінця серпня, аби кожен охочий встиг цього літа побувати на рідному Азовському узбережжі — хоча б подумки.
Локація: м. Дніпро, вул. Мандриківська, 44 Науково-технічний музей «Машини Часу».
Час роботи: з п’ятниці по неділю з 10:00 до 18:00.