«Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво» – актуальна виставка, що привернула

20.02.2024

Документальна виставка про шлях маріупольців до свободи сколихнула громадськість України. Матеріали висвітлюють жахливий процес «фільтрації», який пережили тисячі маріупольців, аби мати можливість вільно пересуватися містом та виїхати з російської окупації.

Презентація виставки «Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво» відбулась 19 липня 2023 року в Музеї історії міста Києва. Захід відкрили актори авторського театру «Концепція», які зіграли уривок із п’єси «Життя переселенське». Артисти, зокрема, показали, якими принизливими були обшуки на російських блокпостах для українців, які намагалися виїхати з окупованого Маріуполя.

«Цією виставкою ми хочемо привернути увагу всього світу до того, що й зараз відбувається в нашому місті – фільтраційні заходи не припиняються, бо окупанти шукають все українське і робитимуть це до тих пір, поки все не винищать», – зазначив під час відкриття Михайло Когут, заступник міського голови м. Маріуполя.

Матеріали експозиції не залишили байдужими нікого. Маріупольці ділились спогадами та відчуттями про пережиті жахи. Інші відвідувачі висловлювали обурення принизливою процедурою, яка обмежує гідність українців.

За час експонування виставки її відвідали більш ніж 1000 глядачів, за темою виставки випущено десятки інформаційних статей та матеріалів.

Виставковий проєкт «Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво» продовжить свою роботу, щоби пам’ять про злочини проти маріупольців закарбувалась в історії.