Писанкарство як терапія: майстерня для військових та їхніх родин
7 травня 2025 року, напередодні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом, у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбувся безкоштовний майстер-клас з писанкарства для маріупольських родин військових.
Захід провела Зоя Сташук — заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва.
Майстер-клас відбувся у межах виставки «ІКАНИЧА: маріупольська писанка», яка нині експонується в музеї. Це перша фізична експозиція, присвячена культурній спадщині Маріуполя після знищення Маріупольського краєзнавчого музею внаслідок повномасштабної російської агресії.
У центрі виставки — відновлені писанки, що мають понад столітню історію та в 2024 році були офіційно внесені до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Донеччини як унікальні візерунки регіону.
Писанкарство — це не лише культурна традиція. Це арт-терапевтична практика, яка дає змогу знайти внутрішню рівновагу, знизити рівень стресу та відчути глибокий зв’язок зі своїм корінням. У часи війни це особливо цінно для військовослужбовців і їхніх родин, які щоденно долають випробування, пов’язані з тривогою, емоційним виснаженням та втратами.
Майстер-клас зібрав родини військових з Маріуполя. У процесі розпису писанок учасники знайомилися з унікальними орнаментами рідного краю, а також мали змогу на мить уповільнитися, відволіктись від щоденного стресу й провести час у спокої.
Майстер-клас відбувся за підтримки Маріупольського краєзнавчого музею, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та благодійного фонду «ЯМаріуполь» у Києві.
📍Виставка діятиме до 22 червня 2025 року за адресою: Київ, Лаврська 19, Музей Івана Гончара. Для огляду запрошуємо щотижня з середи до неділі (10:00-18:00).